עמוד הבית
הסל שלי החשבון שלי
חיפוש אירוע
חיפוש
סוג
 

המטפלת

סרטו של יאנוש אדלני

בריטניה/ הונגריה 2016

סר מייקל גיפורד הוא שחקן שייקספירי מבוגר, שימי תהילתו מאחוריו. הוא מסתגר באחוזה הכפרית שלו, מקווה שיניחו לו לנפשו. משפחתו מתעקשת שהוא צריך עזרה וכך נכנסת לחייו דורותיאה, מהגרת הונגריה עם חלומות משלה להיות שחקנית. סר מייקל רודה בה, כפי שעשה לשורה ארוכה של מטפלות שבאו לפניה, אבל אהבתם המשותפת להמלט מתורגמת בהדרגה לידידות לא צפויה.

הדרמה הקומית המהנה של הבמאי הישראלי/הונגרי יאנוש אדלני מציגה את בריאן קוקס בתפקיד שהוגדר כתפקיד חייו. קוקס מגיש הופעה כובשת כשחקן אגוצנטרי להפליא שמתריס כלפי בגידת הגוף. השחקן עצמו היה שותף לכתיבת הנאום הנהדר שגיפורד נואם במהלך הסרט.

"המטפלת" הוא גם הסרט האחרון בו נטל חלק רוג'ר מור, בהופעת אורח מלבבת, ואנו מקדישים את הקרנות הסרט בארץ לזכרו. הרעיון לשלב את רוג'ר מור בסרט בתפקיד עצמו, היה של התסריטאי השותף, טום קינינמונט, שעבד עם מור בעבר. הוא שלח למור את התסריט וביקש ממנו לצלם את הסצנה. מור נעתר והצוות נסע לשוויץ לצלם את הסצנה לסרט, שהינה הופעתו הקולנועית האחרונה של רוג'ר מור.

שחקנים: ר מייקל: בריאן קוקס Brian Cox, דורותיאה: קוקו קניג Coco König , מילי: אנה צ'נסלור Anna Chancellor , וונדה: אמיליה פוקס Emilia Fox, ג'וזף: קארל ג'ונסון Karl Johnson, בתפקיד אורח בהופעתו האחרונה בסרט קולנוע:וג'ר מור Roger Moore

 

 

בריטניה-הונגריה 2016

 

 

89 ד'

הסרט באנגלית, עם תרגום לעברית בכתוביות


ביקורות
"קומדיה מצחיקה. הצדעה לקולנוע הבריטי" - רבקה מיכאלי. 103 FM
"נפלא! מרגש! חוויה בלתי רגילה" יוסי שיפמן 103 FM
" במאי מופלא בסרט מופלא שהוא מסע חיים. סרט נדיר, כנה, רגיש, אנושי ואוהב אמנות. סרט חובה!" ששון גבאי, תאטרון בית לסין.
"פנטסטי!" רון פוגל, אתר סרט.