עמוד הבית
 
 
חיפוש אירוע
חיפוש
סוג
 

גופי תרבות בתיאטרון ירושלים

תיאטרון מיקרו

תיאטרון מיקרו הוא תיאטרון יוצר בניהולה האמנותי של המייסדת והבימאית אירינה גורליק.קבוצת התיאטרון היא בעלת אמירה יצירתית ייחודית ותעוזה, שעולה בקנה אחד עם מנעד הערכים שהתיאטרון פועל לאורם והצטרפותם כבני בית למתחם, מוסיפה נדבך תרבותי מעניין לרפרטואר המגוון שלנו. שיתוף הפעולה בין תיאטרון מיקרו לתיאטרון ירושליםהתאפשר בתמיכתם של משרד התרבות, עיריית ירושלים, קרן שרובר, וקרן ירושלים .

  

התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור

נוסדה בשנות הארבעים של המאה העשרים כתזמורת הרדיו הארצית, ונודעה בשם "תזמורת קול ישראל". בשנות השבעים הורחבה התזמורת והייתה ל"תזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור". כתזמורת רדיו, מרבית הקונצרטים מוקלטים ומשודרים בקול המוסיקה מאולם הבית של התזמורת - אולם הנרי קראון בתיאטרון ירושלים. מיום הווסדה היו לתזמורת שבעה מנהלים מוסיקליים: מנדי רודן, לוקאס פוס, גארי ברתיני, לורנס פוסטר, דוד שלון ולאון בוטשטיין, שמסיים בסוף עונת 2009-2010 את תקופת כהונתו כמנהלה המוסיקלי של התזמורת וזוכה לתואר מנצח בר-כבוד.

רפרטואר התזמורת מהווה שילוב רחב-יריעה בין יצירות המופת של העבר וההווה, החל מיצירות הבארוק והתקופה הקלאסית, דרך היצירות הגדולות של התקופה הרומנטית ועד ליצירות המלהיבות ביותר שנכתבו בזמננו, ביניהן יצירות המבוצעות לראשונה בישראל.
התזמורת נתמכת ע"י רשות השידור, משרד החינוך התרבות והספורט ועירית ירושלים. 

לפרטים: קופת התזמורת טל'  02-5611498 (קופת מידע וכרטיסים נפרדת מהתיאטרון, בכניסת אגף קראון מצד שופן)
שעות פתיחה: בימים א' עד ה' מ-10:00 עד 13:00, ומ-16:00 עד 19:00, ביום ו' מ-10:00 עד 13:00 (בימי קונצרטים הקופה פתוחה עד 20:00).

קונצרטי אתנחתא, בהפקת קול המוסיקה מתקיימים מדי יום ב' בשעה 17:00. יש להתעדכן באתר התיאטרון או במודיעין על קיומו של קונצרט ועל התכנית. הכניסה בלא תשלום, יש להצטייד בכרטיסי כניסה בקופת התזמורת משעה לפני תחילת הקונצרט.

 

התזמורת האנדלוסית ירושלים
מנהל מוסיקלי ומנצח ראשי: תום כהן 
תזמורת נוסדה בעיר אשדוד ומשם עברה לעיר אשקלון, שנים של יצירה מוסיקלית ולמעלה מאלף קונצרטים בישראל ובעולם. לכל שירייך אני כינור״. במקביל לשימור המוסיקה והמורשת האנדלוסית הקלאסית ב 20- שנים האחרונות, התזמורת השכילה לשלב רפרטואר אמנותי איכותי למוסיקה קלאסית ים-תיכונית שהשתמרה והתפתחה לחופי אגן הים התיכון. עיבודים מוסיקליים קלאסיים לצד הרכב נגנים עוצמתי, ילידי ישראל לצד נגנים שעלו מצפון אפריקה ומדינות חבר העמים, יהודים, מוסלמים ונוצרים, רב-תרבותיות אמיתית על במה אחת.

רפרטואר התזמורת: האלא האנדלוסית • פלמנקו ומוסיקה ספרדית • שירה עברית מימי תור הזהב • מקצבים מארצות הבלקן • שירת יהדות המגרב • פיוטים ושירה ליטורגית • מוסיקה ברברית • מוסיקה ישראלית בת זמננו • השנסון הצרפתי • קלאסיקה מצרית • שירת הלדינו

 

פסטיבל ישראל

פסטיבל ישראל נוסד בשנת 1961 על ידי אהרון צבי פרופס כפסטיבל קיץ למוזיקה והתקיים בתיאטרון הרומי העתיק בקיסריה. מאוחר יותר הרחיב הפסטיבל את פעילותו ברחבי הארץ ומעבר לתחום המוזיקה הקלאסית. בשנת 1982 החליטה העיר ירושלים לאמץ את הפסטיבל ולרכז את מרבית מופעיו בבירה. הפסטיבל מתקיים מדי שנה, במשך מס' שבועות באביב ובמהלכו יכול הציבור להנות גם ממבחר גדול של הופעות חינם הכוללות תיאטרון רחוב ומועדון ג'אז בכל לילה. התכנית האמנותית כוללת מופעים בינלאומיים בכל תחומי הבמה, בכורות של יצירות ישראליות ומחוות מיוחדות לאמנים ישראלים מובילים.
לפרטים טל' 02-5669850